Довідник
Тут ми зібрали найважливіші інструкції, які точно варто знати й пам’ятати.
Для пошуку інформації просто выбери той хештег, що описує ситуацію, про яку хочеш дізнатися більше.
- #безпека
- #безпечне місце
- #виживання
- #гаряча лінія
- #де сховатися вдома
- #де сховатися на вулиці
- #допомога
- #евакуація
- #жетон для тварини
- #завал будинку
- #залізниця
- #запас води
- #застосунок
- #зберігання
- #ЗСУ
- #кіт
- #квиток на потяг
- #кровотеча
- #мапа
- #малюк
- #міни
- #накладання джгута
- #натовп
- #ніс
- #нога
- #номер телефону
- #обстріл
- #опік
- #особисті речі
- #отруєння
- #очистка
- #перша медична допомога
- #повітряна тривога
- #подряпина
- #пожежа
- #поранення
- #поріз
- #прихисток
- #психолог
- #рука
- #рюкзак
- #собака
- #тимчасовий дім
- #укриття
- #фосфор
- #хімічний опік
- #швидка допомога
#евакуація
Прихисток — сайт, на якому можеш знайти прихисток в іншій області або дружній країні. Обирай область, вводь кількість людей, для кого шукаєш домівку і натискай «фільтрувати».
Повідок — на цьому сайті можеш зареєструвати свого кота чи собаку та отримати безплатний жетон (QR-паспорт). Жетон треба буде причепити до ошийника. Якщо тварина загубиться, той, хто її знайде, зможе зісканувати код на жетоні й побачити твоє ім’я та номер телефону. У момент сканування ти також отримаєш повідомлення з геопозицією чотирилапого. Так загубленого друга повернути буде легше.
Застосунок Укрзалізниці. З його допомогою легко дізнатися розклад відправлення потягів і купити квиток.
Якщо не знайдеш потрібного потягу, подзвони до довідкової Укрзалізниці: 0 800 503 111.
0 800 507 028 — гаряча лінія Тероборони ЗСУ.
Можна подзвонити, щоб дізнатися про початок евакуації, або повідомити, що тобі і твоїм близьким потрібна допомога з евакуацією.
Речі, які береш в евакуацію, розділи на три групи. Частину поклади в поясну сумку, частину — в кишені, усе інше — в рюкзак.
Поясна сумка. Частина грошей, телефон, зарядка, заряджений павербанк, найважливіші ліки, ключі від дому, автівки, похідний ніж. У пакет на зіп-застібці поклади: документи, записку з адресою евакуації, контактами рідних та їх фото, запальничку і сірники.
Кишені на одязі. Частина грошей, блокнот, ручка, ліхтарик і запасні батарейки, важливі ліки. У пакет на зіп-застібці та в кишеню поклади: документи, записку з адресою евакуації, контактами рідних та їх фото.
Рюкзак. Поклади у рюкзак те, що бачиш на малюнку. Запиши на аркуші перелік речей, які кладеш в рюкзак. Поклади аркуш в одну з найближчих кишень рюкзака. Так тобі та твоїм рідним буде легше згадати, де що лежить.
Якщо треба швидко вибігти з будинку, що горить чи може обвалитися, збігай по сходинах. НЕ спускайся ліфтом — він може легко перетворитися на пастку.
Стрибати можна хіба що з першого поверху. Якщо стрибнути з другого і вище, можна переламати собі всі кістки або взагалі померти.